Безперервна самоосвіта - шлях до успіху
Навчаємося впродовж усього життя
Вчимося швидше наших студентів

23 травня 2017 р. відбувся семінар на тему: «Інновації в практично-орієнтованій підготовці студентів (напрямки співпраці з роботодавцями та формування практичного досвіду у студентів».

Лекторами семінару виступили призери конкурсу «Педагогічні інновації» 2017 р. у номінації «Інновації в практично-орієнтованій підготовці студентів» – к.філос.н., доцент, завідувач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Світайло Ніна Дмитрівна та к.пед.наук, доцент, доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Купенко Олена Володимирівна, к.ю.н., старший викладач кафедри кримінально-правових дисциплін та судочинства Чернадчук Олександр Вікторович.

Світайло Н.Д. та Купенко О.В. презентували педагогічну інновацію «Перший курс навчання – кращий час для знайомства студентів із роботодавцями (на прикладі спеціальності «Соціальна робота»)» – авторів Світайло Н.Д., Купенко О.В., Дементова В.О., Скрипки О. О.

Підготовка студентів за спеціальністю «Соціальна робота» здійснюється кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій на засадах дуальної освіти (поєднання навчання в університетській аудиторії й практики безпосередньо на робочому місці). Технологія дуальної освіти на першому курсі включає в себе такі основні етапи:

1) стартовий етап:

1.1) святкування Дня соціального працівника України (перша неділя листопада), який готується на засадах наступництва студентів першого і старших курсів і проводиться за участі перших керівників соціальної сфери Сумщини. Це перша зустріч першокурсників з роботодавцями;

1.2) викладання дисципліни «Система організації соціальних служб» та інших;

2) етап ознайомчої практики, що передбачає наступне:

2.1) розроблення гнучкого розкладу ознайомчої практики, що охоплює весь другий семестр першого курсу і узгоджується із базами практик; відповідно до цього розкладу кожен студент має ознайомитися з десятьма різними потенційними місцями роботи (в т.ч. в секторі влади, бізнесу, громадському секторі);

2.2) знайомлячись із базами практики, студенти розробляють карту «Соціальна робота в Сумах» за базовим документом, наданим в рамках навчального курсу «Система організації соціальних служб». Студенти наповнюють базовий документ назвами, контактами, інформацією про напрям роботи, клієнтську базу, джерела фінансування баз практики;

2.3) розроблення соціального проекту (методична підтримка надається в рамках навчальної дисципліни «Історія та теорія соціальної роботи», а також кураторами практики). Проекти мають передбачати взаємодію із базами практики.

3) підсумковий на першому курсі етап:

3.1) реалізація проектів, розроблених спільно з базами практики;

3.2) підведення підсумків першого курсу, в т.ч. самооцінка студентами власних результатів ознайомчої практики «Перетворюємо проблеми в цілі».

Розпочата на першому курсі дуальна підготовка студентів продовжується на подальших курсах, що знаходить своє відображення в навчальному плані у вигляді курсових робіт (з волонтерською складовою), виробничої практики, а також в позанавчальних заходах. Представлена технологія розробляється та впроваджується у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні (Університет є підписантом Меморандуму з Представництвом Фонду в Україні).

Чернадчук О.В. презентував педагогічну інновацію «Формування практичного досвіду студентів-юристів під час навчання» - автори Пахомов В.В., Чернадчук О.В.

Сучасне життя висуває високі вимоги до підготовки майбутнього правника. Завданням при підготовці правників є поєднання в навчальному процесі та формування загальних принципів майбутньої професії, і набуття особливих знань та навичок, необхідних для вузької спеціалізації. Розвиток правової держави залежить зокрема від активних професійних юридичних кадрів, адже від них залежить ефективне втілення правових норм та створення демократичних правовідносин в суспільстві. Випускники юридичних факультетів повинні вміти в практичній діяльності втілювати чинне правове регулювання.

Сутність педагогічної інновації полягає у тому, що студенти отримують професійні навички захисту інтересів клієнта в суді, розв’язання спорів у вигляді консультування, ведення переговорів тощо.

Тематика семінару викликала жваве обговорення серед учасників.

За результатами участі у семінарі учасники та лектори отримають відповідні довідки.

27 лютого 2024
З 21 по 27 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету проходило навчання за програмою «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди».
26 лютого 2024
З 19 по 23 лютого 2024 року тривала програма підвищення кваліфікації «STEM освіта online: 3D моделювання та 3D друк», на якій навчались працівники Сумського державного університету та інших закладів освіти.
23 лютого 2024
Сьогодні, 23 лютого, у центрі розвитку кадрового потенціалу СумДУ завершили навчання слухачі програми «Українська мова: помічник кожному на щодень»
12 лютого 2024
З 5 по 9 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Підготовка до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов'язків»
09 лютого 2024
Завершилась програма підвищення «Організація наукової роботи у навчальному закладі», яка була спрямована на професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників інших ЗО в частині активізації наукової діяльності.
18 грудня 2023
З 27 листопада по 13 грудня на базі Центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Свобода вираження поглядів та свобода медіа у демократичному суспільстві: стандарти Європейського Союзу» в рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів» (101127062) за підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти і культури (ЕАСЕА)

Україна, 40007 Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2

Головний корпус, 7-й поверх, кабінет Г-703
Тел.: +38 0542 687718
E-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з
даного ресурсу посилання на сайт
обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua