2 та 3 листопада 2017 року викладачі та аспіранти ННІ ФЕМ імені Олега Балацького взяли участь у дводенному семінарі-тренінгу «Кампанія громадської обізнаності щодо сталого місцевого розвитку в контексті цілей сталого розвитку ООН», організованому ФПКВ за сприяння Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

 

Перший день семінару-тренінгу пройшов на базі Лабораторії ідей СумДУ, де в лекційно-дискусійній та ігровій формах учасники ознайомились з Цілями сталого розвитку ООН та досвідом реалізації Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Жваву дискусію серед науковців СумДУ викликало питання реалізації глобальної цілі № 4 – «Якісна освіта», особливо в контексті реформування вищої освіти в Україні. 

Протягом другого дня на науковців інституту чекав навчальний візит до смт. Липова Долина, де учасники познайомились з керівництвом району та селища та на власні очі впевнились в ефективності реалізації Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Найбільш вражаючим став досвід впровадження енергоефективних технологій в ГО «Липівка» на прикладі реконструкції дитячого садка та ТОВ «Завод Кобзаренка», де виготовляється енергоощадне обладнання за власними розробками, а також технологічне обладнання для сільського господарства та промисловості.

Нагадаємо, що Сумський державний університет є одним із найактивніших університетів-партнерів Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Студенти нашого університету неодноразова перемагали у Всеукраїнських дебатах з питань сталого розвитку громад та Всеукраїнському конкурсі наукових робіт під егідою Проекту, а чимало викладачів є співавторами декількох колективних монографій “Місцевий розвиток за участі громади”.