Факультет підвищення

кваліфікації викладачів

Можливості безкоштовного доступу до віддаленого обладнання та віртуальних лабораторій

13.02.2018 р. відбувся семінар на тему «Можливості безкоштовного доступу до віддаленого обладнання та віртуальних лабораторій» для викладачів, науковців та дослідників. Лектор – начальник Центру комп`ютерних технологій СумДУ Півень А.Г.

Детальніше...

Результати навчання за формалізованими програмами підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

З 15 жовтня 2017 р. стартували заняття для науково-педагогічних працівників СумДУ та інших ЗВО за двома програмами підвищення кваліфікації: «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання», а з 30 листопада 2017 р. «з інноваційної педагогічної діяльності». Заняття за програмами «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання» тривали до 24 листопада 2017 р.,  «з інноваційної педагогічної діяльності» - до 13 грудня 2017 р.

Детальніше...

Науковці СумДУ взяли участь у семінарі-тренінгу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

2 та 3 листопада 2017 року викладачі та аспіранти ННІ ФЕМ імені Олега Балацького взяли участь у дводенному семінарі-тренінгу «Кампанія громадської обізнаності щодо сталого місцевого розвитку в контексті цілей сталого розвитку ООН», організованому ФПКВ за сприяння Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Детальніше...

Програми підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

Формалізовані програми підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

З 15 жовтня 2017 р. стартували заняття для науково-педагогічних працівників СумДУ та інших ЗВО на двох програмах підвищення кваліфікації: «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання», а з 30 листопада 2017 р. «з інноваційної педагогічної діяльності». 

Заняття за програмами «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання» триватимуть до 24 листопада 2017 р.,  «з інноваційної педагогічної діяльності» - до 13 грудня 2017 р.

Детальніше...

Назва проекту: Рольова гра та «віньєтки» як засіб активізації аудиторної роботи

Автор проекту: Артюхов А.Є. – ТеСЕТ, кафедра «Процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв».

Суть педагогічної інновації проекту:

Педагогічна інновація застосовується під час викладання дисципліни «Організація наукової діяльності», практичний блок у розділі «Академічна доброчесність».

  1. РОЛЬОВА ГРА:студенти поділяються на окремі підгрупи. Кількість студентів в кожній групі визначається кілікуістю ролей у грі + 1 студент,який виконує роль спостерігача. Звичайно ж, студенти не знають ролі, один одного, не знає ролей і спостерігач. При виконанні ролі студент повинен знайти мотиваційні механізми переконання інших учасників гри, залучити емоції та виразити певні цінності, побудувати стратегію поведінки. Спостерігач повинен проаналізувати виконання ролей, визначити їх та поділитися з аудиторією, чи виконано мету гри і вказати свої думки у разі, яких метка гри не виконана.

  2. «ВІНЬЄТКА»:кожному студенту надається так звана «віньєтка», де описана певна практична ситуація. У кожній «віньєтці» закладена певна «провокація», яка спонукає студента до відповіді, що порушує принципи академічної доброчесності. З іншого боку, навіть неправильна відповідь (з точки зору принципів академічної доброчесності), яка обґрунтована студентом, може бути предметом аналізу з боку викладача. «Невірні», але обґрунтовані відповіді використовуються викладачем в якості матеріалу соцопитування; підбірка таких матеріалів за певний період дає уявлення про «еволюцію» студентів в академічному середовищі. Оцінювання «віньєток» ведеться не за принципом «правильно-неправильно», а за ступенем обґрунтованості відповіді.