Факультет підвищення

кваліфікації викладачів

Можливості безкоштовного доступу до віддаленого обладнання та віртуальних лабораторій

13.02.2018 р. відбувся семінар на тему «Можливості безкоштовного доступу до віддаленого обладнання та віртуальних лабораторій» для викладачів, науковців та дослідників. Лектор – начальник Центру комп`ютерних технологій СумДУ Півень А.Г.

Детальніше...

Результати навчання за формалізованими програмами підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

З 15 жовтня 2017 р. стартували заняття для науково-педагогічних працівників СумДУ та інших ЗВО за двома програмами підвищення кваліфікації: «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання», а з 30 листопада 2017 р. «з інноваційної педагогічної діяльності». Заняття за програмами «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання» тривали до 24 листопада 2017 р.,  «з інноваційної педагогічної діяльності» - до 13 грудня 2017 р.

Детальніше...

Науковці СумДУ взяли участь у семінарі-тренінгу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

2 та 3 листопада 2017 року викладачі та аспіранти ННІ ФЕМ імені Олега Балацького взяли участь у дводенному семінарі-тренінгу «Кампанія громадської обізнаності щодо сталого місцевого розвитку в контексті цілей сталого розвитку ООН», організованому ФПКВ за сприяння Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Детальніше...

Програми підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

Формалізовані програми підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

З 15 жовтня 2017 р. стартували заняття для науково-педагогічних працівників СумДУ та інших ЗВО на двох програмах підвищення кваліфікації: «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання», а з 30 листопада 2017 р. «з інноваційної педагогічної діяльності». 

Заняття за програмами «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання» триватимуть до 24 листопада 2017 р.,  «з інноваційної педагогічної діяльності» - до 13 грудня 2017 р.

Детальніше...

Назва проекту: Поєднання теорії викладачів та практики студентів для активізації студентської наукової роботи

Автор проекту: Ілляшенко Н.С. – ННІ ФЕМ ім. О.Балацького, кафедра маркетингу та УІД.

Суть педагогічної інновації проекту:

Дана інновація передбачає надання студентам, що поєднують навчання та роботу на підприємствах чи установах, можливості вибору варіанту вивчення дисципліни (Маркетинг, Маркетинг інновацій, Маркетинг послуг, Провайдинг інновацій):

перший - повне проходження курсу з відвідуванням занять (або вивченням електронних матеріалів) та написанням контролів;

другий - апробація певних наукових положень на базі організацій, де працюють студенти з отриманням на виході конкретних наукових результатів: наукова стаття, тези, наукова робота, дипломна робота і т.п.;

третій - поєднання двох варіантів.

У разі вибору студентом другого чи третього варіанту викладач отримує можливість удосконалити свій курс (чи певні наукові напрацювання) за рахунок конкретних апробацій. В той же час, студент таким чином отримує певну мотивацію для наукової дільності не відриваючись значно від своєї роботи. Він застосовує університетську теорію на практиці своєї організації.

Так, наприклад, студент спеціальності УІД Ронь Я.О., який вивчав дисципліни «Маркетинг інновацій» та «Провайдинг інновацій» і в той же час працював директором КУСОР «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання» опрацював теорію спрощуючих інновацій на прикладі даної установи. Студент спеціальності маркетинг Савченко О.С. - апробовувала теорію просування Інтернет та мобільних технологій використовуючи досвід підприємства ТОВ «Ефективні рішення», де працювала помічником Інтернет-маркетолога.