Факультет підвищення

кваліфікації викладачів

Можливості безкоштовного доступу до віддаленого обладнання та віртуальних лабораторій

13.02.2018 р. відбувся семінар на тему «Можливості безкоштовного доступу до віддаленого обладнання та віртуальних лабораторій» для викладачів, науковців та дослідників. Лектор – начальник Центру комп`ютерних технологій СумДУ Півень А.Г.

Детальніше...

Результати навчання за формалізованими програмами підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

З 15 жовтня 2017 р. стартували заняття для науково-педагогічних працівників СумДУ та інших ЗВО за двома програмами підвищення кваліфікації: «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання», а з 30 листопада 2017 р. «з інноваційної педагогічної діяльності». Заняття за програмами «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання» тривали до 24 листопада 2017 р.,  «з інноваційної педагогічної діяльності» - до 13 грудня 2017 р.

Детальніше...

Науковці СумДУ взяли участь у семінарі-тренінгу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

2 та 3 листопада 2017 року викладачі та аспіранти ННІ ФЕМ імені Олега Балацького взяли участь у дводенному семінарі-тренінгу «Кампанія громадської обізнаності щодо сталого місцевого розвитку в контексті цілей сталого розвитку ООН», організованому ФПКВ за сприяння Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Детальніше...

Програми підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

Формалізовані програми підвищення кваліфікації 2017-2018 н.р.

З 15 жовтня 2017 р. стартували заняття для науково-педагогічних працівників СумДУ та інших ЗВО на двох програмах підвищення кваліфікації: «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання», а з 30 листопада 2017 р. «з інноваційної педагогічної діяльності». 

Заняття за програмами «з електронних засобів та дистанційних технологій навчання» та «з  активних методів навчання» триватимуть до 24 листопада 2017 р.,  «з інноваційної педагогічної діяльності» - до 13 грудня 2017 р.

Детальніше...

Назва проекту: Використання електронних тренажерів при викладанні дисципліни «Гермомеханіка» на прикладі віртуального лабораторного стенда для дослідження сальникових ущільнень

Автор проекту: Гудков С.М. – ТеСЕТ, кафедра загальної механіки та динаміки машин.

Суть педагогічної інновації проекту:

Останнім часом використання електронних тренажерів (віртуальних лабораторних робіт) стає все більш поширеними в системі інженерної освіти. Це пов’язано зі зниженням фінансових затрат, скороченням часу на проведення фізичного експерименту, а також дає можливість більш якісно підготувати фахівців відповідної галузі. Головною метою створення електронного тренажера є збереження враження виконання лабораторної роботи в реальних умовах.

Розроблений електронний тренажер імітує реальний лабораторний стенд, який використовується в проблемній лабораторії «Гермомеханіки та вібродіагностики» кафедри ЗМ і ДМ. Схема віртуального лабораторного стенда максимально наближена до реальної та складається з бака, насоса, який подає ущільнювальну рідину в корпус лабораторної установки виконаної на базі відцентрового консольного насоса, асинхронного двигуна змінного струму, частота обертання якого регулюється за допомогою перетворювача частоти, манометра, який контролює тиск перед ущільненням, а також мірної ємності, яка вимірює витоки через ущільнення. Послідовність проведення віртуальної лабораторної роботи аналогічна реальній. Під час проведення віртуальної лабораторної роботи дозволяється змінювати ущільнювальний тиск, частоту обертання вала установки. Є можливість запису результатів в протокол досліджень для подальшої їх обробки та аналізу.

Під час виконання лабораторної роботи студенти мають можливість закріпити теоретичний матеріал, ознайомитися з конструкцією і принципом роботи сальникового ущільнення, методами експериментальних досліджень. Крім цього електронний тренажер, завдяки закладеній в ньому математичній моделі, дає можливість досліджувати процес герметизації сальникового ущільнення в залежності від ущільню ванного тиску. Особливістю даної роботи є те, що якщо студент помиляється в порядку виконання – то на екрані з’являються інформативні повідомлення, що направляють на правильний крок до виконання.

Ще однією особливістю є те, що для створення електронного тренажеру були залучені студенти. Це дало можливість студентам реально ознайомитися з методами експериментальних досліджень, конструкціями сальникових ущільнень, оволодіти сучасними мовами програмування, комп’ютерними програмами для 3D-моделювання та дизайну. А також сприяло залученню студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та участі у науково-технічних конференціях.

Даний електронний тренажер є першим в підготовці фахівців зі спеціальності «Комп’ютерна механіка».