Безперервна самоосвіта - шлях до успіху
Навчаємося впродовж усього життя
Вчимося швидше наших студентів

Назва проекту: Інтерактивна книга для спеціальності «Хімічна технологія та інженерія»

Автори проекту: Артюхов А.Є, Самохвалов Д.О. – Факультет ТеСЕТ, кафедра  процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв.

Суть педагогічної інновації проекту:

Дослідження американських вчених довели, що лише 35 % інформації передається за допомогою слів та речень. Інша частина інформації передається за допомогою застосування засобів візуалізації, причому більш ефективно, ніж у оповідальній формі. З іншого боку, для інженерних спеціальностей візуалізація (зображення, креслення, схеми тощо) під час навчання є невід’ємним методом представлення інформації. Завдання це ускладнюється тим, що не всі студенти володіють просторовим мисленням і не завжди можуть легко перейти в своїй уяві від поверхневих до об’ємних зображень. Ця проблема спричиняє іншу – студенти діляться своїм невдалим досвідом з наступним поколінням (студентами молодших курсів, потенційними абітурієнтами) і мимоволі знижують зацікавленість до інженерних спеціальностей.

Саме на вирішенні завдання підсилення просторового мислення студентів і розвитку візуального способу надання інформації студентам і ґрунтується представлена інтерактивна книга.

Для забезпечення інтерактивності книги застосовано середовище для розробки візуальних засобів Unity, платформу доповненої реальності Vuforia,  а також інші авторські демонстраційні (статичні та динамічні) матеріали і колекції матеріалів на ocw.sumdu.edu.ua. Основні переваги інтерактивної книги та презентації до лекційного блоку дисциплін на її основі:

1.Наочність. Двомірна проекція на сторінці книги (елементі презентації) хоча і може дати повне уявлення про об'єкт (у разі розвиненого просторового мислення), але не дозволяє «відчути» його, в подробицях розглянути окремі елементи. Використання 3D-графіки та переходу від поверхневого зображення до об’ємного безпосередньо на сторінці книги  (елементі презентації) дозволяє показати основне обладнання хімічних виробництв з обраним ступенем  деталізації. Майбутній інженер може оцінити модель, зрозуміти її пристрій та принцип дії, реалізувати різні удосконалення та зміни.

2.Гейміфікація. Одним з найбільш дієвих інструментів є гейміфікація при поданні таких складних навчальних елементів, як креслення та різного роду схеми. Першим етапом такої «гри» є безпосередній перехід до тривимірного зображення під час аудиторного навчання. Із застосуванням своїх мобільних пристроїв студент має можливість швидко "зануритись" в доповнену реальність, а далі викладач за допомогою активних (безпосередньо гейміфікація, контекстний та проблемний підхід) та інтерактивних (імітаційні моделі, робота із візуальним матеріалом в режимі доповненої реальності) методів навчання "зацікавлює" та заохочує студента до розвитку просторового мислення.

3.Можливість зміни типу лекції. Застосування активних посилань на візуальні матеріали відкритих освітніх ресурсів (у тому числі і авторських роликів та колекцій матеріалів на OCW) дозволяє забезпечити одночасне використання декількох типів лекції впродовж заняття (лекція-візуалізація, лекція-дискусія, проблемна лекція).

4.Можливість зміни типу заняття. Інтерактивність моделей дозволяє "втягнути" студента в роботу над творчими та дискусійними завданнями безпосередньо під час лекції.

27 лютого 2024
З 21 по 27 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету проходило навчання за програмою «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди».
26 лютого 2024
З 19 по 23 лютого 2024 року тривала програма підвищення кваліфікації «STEM освіта online: 3D моделювання та 3D друк», на якій навчались працівники Сумського державного університету та інших закладів освіти.
23 лютого 2024
Сьогодні, 23 лютого, у центрі розвитку кадрового потенціалу СумДУ завершили навчання слухачі програми «Українська мова: помічник кожному на щодень»
12 лютого 2024
З 5 по 9 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Підготовка до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов'язків»
09 лютого 2024
Завершилась програма підвищення «Організація наукової роботи у навчальному закладі», яка була спрямована на професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників інших ЗО в частині активізації наукової діяльності.
18 грудня 2023
З 27 листопада по 13 грудня на базі Центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Свобода вираження поглядів та свобода медіа у демократичному суспільстві: стандарти Європейського Союзу» в рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів» (101127062) за підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти і культури (ЕАСЕА)

Україна, 40007 Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2

Головний корпус, 7-й поверх, кабінет Г-703
Тел.: +38 0542 687718
E-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з
даного ресурсу посилання на сайт
обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua