Безперервна самоосвіта - шлях до успіху
Навчаємося впродовж усього життя
Вчимося швидше наших студентів

Назва проекту: Поєднання елементів інтерактивної та ігрової форм навчання при вивченні дисципліни «Фінанси» студентами 1 курсу

Автор проекту: Пахненко О.М. – ННІ БТ «УАБС», кафедра фінансів, банківської справи та страхування

Суть педагогічної інновації проекту:

Організація аудиторної роботи студентів 1 курсу з дисципліни «Фінанси» носить характер змішаного навчання, оскільки передбачає поєднання традиційних методів навчання та електронного навчання з використанням можливостей платформи MIX. Після реєстрації на платформі і додавання курсу «Фінанси» студенти отримують доступ до електронних матеріалів лекцій, віртуальних тренажерів та тестових завдань.

Матеріали 6 базових лекцій з дисципліни, а саме «Сутність фінансів», «Особисті фінанси», «Державні фінанси», «Податки», «Страхування» та «Фінансовий ринок», окрім викладу теоретичних основ курсу, доповнені цікавими ілюстративними матеріалами. У якості ілюстрацій використані кадри з відомих мультсеріалів та інших джерел з урахуванням їх тематичної спрямованості. Використання яскравих ілюстрацій в електронних презентаціях до лекцій дозволяє підтримувати увагу студентів на достатньому рівні протягом всього лекційного заняття, сприяє кращому запам’ятовуванню матеріалу, а доступ до лекційних матеріалів онлайн спрощує роботу студентів з ними.

Практичні заняття з дисципліни проводяться в комп’ютерному класі. В організації практичних занять використовується поєднання традиційних форм роботи (обговорення проблемних питань, розв’язання задач з теми) та електронного навчання (виконання онлайн-тренажерів та онлайн тестування).  При розробці онлайн-тренажерів з дисципліни застосована ігрова форма навчання, яка передбачає виконання практичних завдань типу «Встановити відповідність», «Пошук слова»; «Вставити слово»; «Знайти зайве»; «Групування»; «Кросворд». Тренажери виконуються студентами в малих групах (по 2 особи). Тренажери застосовуються на етапі вивчення студентами нової теми для засвоєння нової термінології та розуміння структурнофункціональних взаємозв’язків. Цікава для студентів-першокурсників форма виконання практичних завдань та їх інтерактивність є ефективною для формування базових знань з дисципліни усіх студентів групи незалежно від їх початкового рівня знань.

По основним темам проводяться контрольні заходи у формі онлайн тестування, що забезпечує швидкість та об’єктивність оцінювання студентів з теми.

Таким чином, інноваційність підходу до викладання дисципліни «Фінанси» для студентів 1 курсу полягає у використанні елементів змішаного навчання та застосуванні ігрової форми навчання при викладанні лекційного матеріалу та виконанні студентами практичних завдань (віртуальних тренажерів).

27 лютого 2024
З 21 по 27 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету проходило навчання за програмою «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди».
26 лютого 2024
З 19 по 23 лютого 2024 року тривала програма підвищення кваліфікації «STEM освіта online: 3D моделювання та 3D друк», на якій навчались працівники Сумського державного університету та інших закладів освіти.
23 лютого 2024
Сьогодні, 23 лютого, у центрі розвитку кадрового потенціалу СумДУ завершили навчання слухачі програми «Українська мова: помічник кожному на щодень»
12 лютого 2024
З 5 по 9 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Підготовка до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов'язків»
09 лютого 2024
Завершилась програма підвищення «Організація наукової роботи у навчальному закладі», яка була спрямована на професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників інших ЗО в частині активізації наукової діяльності.
18 грудня 2023
З 27 листопада по 13 грудня на базі Центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Свобода вираження поглядів та свобода медіа у демократичному суспільстві: стандарти Європейського Союзу» в рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів» (101127062) за підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти і культури (ЕАСЕА)

Україна, 40007 Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2

Головний корпус, 7-й поверх, кабінет Г-703
Тел.: +38 0542 687718
E-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з
даного ресурсу посилання на сайт
обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua