Назва проекту: Соціальний Оскар СумДУ

Автори проекту: Борисова А.В, Король С.М., Костенко А.М., Купенко О.В., Павленко Г.В., Світайло Н.Д. – Факультет ІФСК, кафедра психології, політології та соціокультурних технологій.

Суть педагогічної інновації проекту:

В листопаді 2017 року було вперше проведено захід «Соціальнйи Оскар СумДУ». Захід проводився на рівні міста. Нагороди «Соціальний Оскар СумДУ» були адресовані роботодавцям, однак подія мала в собі значний виховний (професійноорієнтуючий) потенціал для студентів спеціальності «Соціальна робота». Захід є однією із складових реалізовуваного на кафедрі психології, політології та соціокультурних технологій дуального (практико-орієнтованого) підходу в освіті. Молоді були представлені успішні організації та їх керівники, які працюють для забезпечення соціального добробуту: служби соціального захисту органів місцевого самоврядування, місцевий соціально відповідальний бізнес, громадські організації та ЗМІ. Кожен із номінантів представив свою особисту історію професійного успіху та історію успіху своєї організації. Номінанти визначалися шляхом соціологічного опитування, в проведенні якого безпосередню участь взяли й студенти. Серед основних критеріїв у визначенні номінантів була інноваційність у вирішенні існуючих соціальних проблем. Загалом на захід було залучено 20 організацій, де є потенційні робочі місця для майбутніх соціальних працівників.

Для студентів у заході була надана можливість підвести певні підсумки. Вони готували короткі стендові презентації власних курсових робіт, обов’язковою в яких була практична складова. В свою чергу роботодавцям було запропоновано познайомитися із цими стендовими доповідями та проголосувати за одну роботу, за критеріями актуальності проблеми, оригінальності та дієвості пропонованого рішення.  Таким чином була визначена краща курсова робота року.

Студентські груп також готували свої візитівки, в яких демонстрували вміння публічного виступу, володіння професійною лексикою, розуміння наявних соціальних проблем та шляхів їх вирішення.

Через «Соціальний Оскар СумДУ» нам вдалося забезпечити розуміння студентами змісту та престижу власної професії на прикладі успішних її представників.