Безперервна самоосвіта - шлях до успіху
Навчаємося впродовж усього життя
Вчимося швидше наших студентів

Назва проекту: Курс Фінансової грамотності для вчителів та вихователів

Автор проекту: Пахненко О.М.– Навчально-науковий інститут бізнес-технологій "УАБС", кафедра фінансів, банківської справи та страхування.

Суть педагогічної інновації проекту:

З 2017 року у програми дошкільної, початкової та середньої освіти почали впроваджуватися предмети, присвячені питанням фінансової грамотності. На початковому етапі ця інновація носила характер експерименту, але надалі передбачається впровадження факультативних предметів з основ фінансової грамотності у всіх школах. Поряд із тим, більшість вчителів та вихователів не володіють достатніми знаннями для проведення уроків із фінансової грамотності. Проблемним є також недостатність розроблених методичних матеріалів з цієї тематики. Тому на сьогоднішній день з боку вчителів, вихователів, а також міських і обласних відділів освіти, сформувався попит на додаткові освітні послуги щодо проведення курсів із фінансової грамотності у рамках підвищення кваліфікації вчителів або їх дистанційного навчання.

Для задоволення цих потреб розроблено навчально-наочний посібник «Ілюстрований посібник із фінансової грамотності для школярів» та масовий відкритий онлайн курс «Фінансова грамотність для школярів». І навчальний посібник, і онлайн курс знаходяться у відкритому доступі: навчальний посібник можна знайти на сайті інституційного депозитарію СумДУ, онлайн курс розміщений на платформі «Екзаменаріум». Дані методичні розробки будуть корисні вчителям і вихователям як для самостійного освоєння курсу «Фінансова грамотність», так і у якості навчальних матеріалів для підготовки до уроків. Основними перевагами використання зазначених розробок для підвищення кваліфікації вчителів з фінансової грамотності є:

  • доступність викладу матеріалу - мінімум професійної термінології, максимально просте і зрозуміле визначення економічних категорій, що робить викладення матеріалу доступним для людей без профільної економічної освіти;
  • наочність матеріалів - для кожної теми була підібрана відповідна тематика оформлення з використанням кадрів популярних мультсеріалів або інших відомих ілюстрацій;
  • максимум цікавої інформації - кожна тема доповнена розділом «Цікаві факти до теми»;
  • ігрова форма практичних завдань - практичні завдання у формі ребусів, кросвордів, а також завдань типу «Вставити слово», спрямовані на запам’ятовування фінансових категорій.

З метою інформування цільової аудиторії про можливості використання розроблених методичних матеріалів та допомоги в реєстрації на платформі «Екзаменаріум» протягом 2017-2018 н.р. було проведено ряд семінарів для викладачів та вихователів, зокрема:

 - обласний семінар для вчителів, які викладають курс «Фінансова грамотність» (15 листопада 2017р., м. Тростянець);

- семінари для вчителів шкіл м. Суми в рамках тижня Global Money Week 2018 (12-18 березня 2018 р.);

- лекція в рамках роботи обласної методичної студії «Соціально-економічна освіта дошкільників – сучасний погляд» (18 квітня 2018 р.).

27 лютого 2024
З 21 по 27 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету проходило навчання за програмою «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди».
26 лютого 2024
З 19 по 23 лютого 2024 року тривала програма підвищення кваліфікації «STEM освіта online: 3D моделювання та 3D друк», на якій навчались працівники Сумського державного університету та інших закладів освіти.
23 лютого 2024
Сьогодні, 23 лютого, у центрі розвитку кадрового потенціалу СумДУ завершили навчання слухачі програми «Українська мова: помічник кожному на щодень»
12 лютого 2024
З 5 по 9 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Підготовка до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов'язків»
09 лютого 2024
Завершилась програма підвищення «Організація наукової роботи у навчальному закладі», яка була спрямована на професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників інших ЗО в частині активізації наукової діяльності.
18 грудня 2023
З 27 листопада по 13 грудня на базі Центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Свобода вираження поглядів та свобода медіа у демократичному суспільстві: стандарти Європейського Союзу» в рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів» (101127062) за підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти і культури (ЕАСЕА)

Україна, 40007 Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2

Головний корпус, 7-й поверх, кабінет Г-703
Тел.: +38 0542 687718
E-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з
даного ресурсу посилання на сайт
обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua