Назва проекту: Організація надання додаткових освітніх послуг з використанням технологій електронного навчання (на прикладі тренажера QuizLex)

Автори проекту: Завгородня В.М.,  Самойленко Є.А., Чурилова Т.М., Кузіков Б.О. – Навчально-науковий інститут права, кафедра міжнародного, європейського права та цивільно-правових дисциплін.

Інтерактивний тренажер «QuizLex» для підготовки до єдиного фахового вступного випробування з базових правничих дисциплін для вступу в магістратуру (далі – ЄФВВ) за спеціальністю «Право» був створений спільними зусиллями викладачів кафедри МЄПЦПД (контент) і співробітників ОМТЦЕН (технічне забезпечення) на платформі он-лайн курсів «Екзаменаріум».

Тренажер має дві версії – демонстраційну (45 тестових завдань), доступ до якої надається безоплатно після реєстрації на платформі «Екзаменаріум», та повну (понад 2500 тестових завдань), доступ до якої є платним. Вартість підключення є мінімальною з розрахунку на масовість залучення користувачів (58,8 грн на 7 днів з можливістю поновлення доступу). Тестові завдання повністю охоплюють Програму ЄФВВ відповідно до вимог МОН України та відповідають за формою завданням ЄФВВ.

Відсутність у мережі Інтернет подібних тренажерів для тестування безпосередньо з права, обмежена кількість та неінтерактивний характер опублікованих МОН України пробних тестів, доповнення Програми ЄФВВ в поточному році новими дисциплінами зумовили попит на освітню послугу у потенційних вступників з різних регіонів Україні (за даними, отриманими завдяки фідбеку після ЄФВВ від користувачів тренажеру, які відгукнулися на прохання висловити свою думку про його ефективність, та опосередковано, шляхом аналізу інформації з системи «Конкурс» http://www.vstup.info і соціальних мереж).  Основні навчальні та фінансові результати від надання послуги колектив розробників очікує отримати під час вступної кампанії 2019 та наступних років, оскільки тренажер почав функціонувати лише з 25 червня 2018 р., тобто за 18 днів до дати ЄФВВ (13 липня). При цьому рекламні заходи обмежувалися поширенням інформації через Facebook та розміщенням оголошення на сайті кафедри. Однак і за таких умов на демо-версію до дати ЄФВВ зареєструвалося 165 осіб. Переважно це не були випускники бакалаврату ННІ права СумДУ поточного року, яким повний комплект тестових завдань надавався для попередньої апробації до запуску тренажеру. Платною версією скористалися 35 осіб (дві особи оплатили тижневий доступ двічі), що дало змогу отримати понад 2400 грн надходжень на рахунок Університету.

Тренажер дозволяє користувачеві повторити навчальний матеріал, перевірити знання правничих дисциплін, стане основою для підготовки абітурієнтів за перехресним вступом, ефективним засобом професійного саморозвитку для студентів заочного навчання. Актуальність надання освітньої послуги обумовлена також зростанням кількості абітурієнтів, які не склали ЄВФФ (в 2017 році загалом по Україні таких було близько 20 %, у 2018 – близько 30%).

Про перспективність проекту свідчать позитивні відгуки користувачів тренажеру (окремі зауваження щодо його функціонування стосуються переважно інтерфейсу, над вдосконаленням якого проектна команда продовжує працювати) і те, що з закінченням канікул процес реєстрації на демо-версію «QuizLex» відновився. Станом на 13 вересня 2018 року загальна кількість зареєстрованих складає 178 осіб.