Назва проекту: Дні науки

Автори проекту: Гарбузова В.Ю., Дубовик Є.І. – Медичний інститут, кафедра фізіології і патофізіології з курсом медичної біології.

Суть педагогічної інновації проекту:

Сучасний заклад вищої освіти сьогодні – це навчально-наукова установа, у якій студенти можуть реалізувати не тільки свої запити по навчанню, а й наукові інтереси й амбіції. Тому привабливим для сучасного абітурієнта, безумовно, є університет з потужною науковою базою. Перспективним у цьому напрямі є проведення заходів, що демонструють наукові потужності університету та його інтелектуальний потенціал.

З метою популяризації науки і демонстрації наукових можливостей СумДУ, у листопаді 2017 року у рамках Всеукраїнського проекту «Дні науки» авторами вперше було запропоновано проведення заходу «Дні науки – 2017» у м. Суми.  Захід пройшов у 5 етапів. 1 – демонстрація наукових експериментів, 2 – проведення науковопопулярних лекцій, 3 – екскурсії до музеїв медичного інституту, 4 -  проведення майстер-класів, 5 – проведення конкурсів (див. програму - Garbuzova_publicacion). Демонстрація наукових експериментів проходила у холі Конгрес-центру СумДУ. Було представлено 17 стендів. Відвідувачі могли не тільки спостерігати, але й брати безпосередню участь у проведенні дослідів. Лекції з наступним обговоренням проблеми для учасників заходу провели науковці медичного інституту, інституту фізіології ім. О.О. Богомольця (м. Київ), лікарі міста. У рамках майстер-класів, що проходили на базі медичного інституту, у невеликих групах  діти могли не тільки спостерігати, а й особисто відтворити різноманітні наукові експерименти, що сприяло поєднанню пізнавальної й емоційної складової, формуванню інтересу до явищ, що демонструвались. Підтриманню позитивної мотивації сприяло також проведення конкурсів – на найкращий слоган до заходу, фотоконкурс «Дивовижний світ навкруги» з використанням мобільних телефонів у якості мікроскопу та обрання найсильнішого учасника заходу «Найсильніша кисть». 

У заході взяли участь понад 500 сумчан та вихованців шкіл області. Захід активно висвітлювався у групі Фейсбук (https://www.facebook.com/events/483802042006966/)  та на сайті Моя наука (http://my.science.ua/events/dni-nauky-2017-sumy/). Захід був висвітлений на таких сайтах новин: http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/216632, https://stpp.sumy.ua/zahid-dni-nauky.html,  https://tribuna.sumy.ua/news/u-sumah-vpershe-projdut-dni-nauky/.

За матеріалами заходу за участю організаторів Сумською телекомпанією UA:СУМИ було створено передачу для дітей «Класна екскурсія» (https://www.youtube.com/watch?v=_VBmkufqoQs).