Безперервна самоосвіта - шлях до успіху
Навчаємося впродовж усього життя
Вчимося швидше наших студентів

Назва проекту: Змішане навчання в інженерії (на прикладі викладання дисциплін з хімічної інженерії)

Автор проекту: Артюхов А.Є.

ТеСЕТ, кафедра кафедра процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв.

Суть педагогічної інновації проекту:

Створення моделі навчання з паралельним застосуванням схем «Rotation» (навчальний час розподілено між індивідуальним електронним навчанням і аудиторним навчанням) і «Flex» (переважна частина навчальної програми освоюється в умовах електронного навчання з груповими або індивідуальними очними консультаціями). Основою моделі змішаного навчання є активні методи навчання (проблемна лекція і лекція-візуалізація, групова робота над творчими завданнями тощо) і технології e-learning (авторські дистанційні курси і відкриті електронні ресурси, стимулятори хімічних виробництв, у т.ч. авторські, електронні ресурси провідних університетів світу).

«Родзинка» моделі – застосування активних методів (не виклад готових знань та їх відтворення, а самостійне оволодіння знаннями в процесі активної пізнавальної діяльності) і технологій e-learning не лише для підвищення рівня знань студента, а також з метою виявлення його схильності до того чи іншого виду діяльності після завершення навчання в університеті. Модель застосування при проведенні педагогічного експерименту на факультеті ТеСЕТ щодо диференційованого підходу у підготовці інженерів, вироблення методів діагностики готовності студентів до вирішення інженерних завдань в якості інженера-організатора, інженера-дослідника, інженера-виконавця.

Модель передбачає обмеження викладу матеріалу у вигляді готових знань, технологія «face-to-face learning» базується на ефективних та дослідницьких методах. Основний теоретичний матеріал подається з засобами e-learning, дискусійна частина – засобами «face-to-face learning».

27 лютого 2024
З 21 по 27 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету проходило навчання за програмою «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди».
26 лютого 2024
З 19 по 23 лютого 2024 року тривала програма підвищення кваліфікації «STEM освіта online: 3D моделювання та 3D друк», на якій навчались працівники Сумського державного університету та інших закладів освіти.
23 лютого 2024
Сьогодні, 23 лютого, у центрі розвитку кадрового потенціалу СумДУ завершили навчання слухачі програми «Українська мова: помічник кожному на щодень»
12 лютого 2024
З 5 по 9 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Підготовка до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов'язків»
09 лютого 2024
Завершилась програма підвищення «Організація наукової роботи у навчальному закладі», яка була спрямована на професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників інших ЗО в частині активізації наукової діяльності.
18 грудня 2023
З 27 листопада по 13 грудня на базі Центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Свобода вираження поглядів та свобода медіа у демократичному суспільстві: стандарти Європейського Союзу» в рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів» (101127062) за підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти і культури (ЕАСЕА)

Україна, 40007 Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2

Головний корпус, 7-й поверх, кабінет Г-703
Тел.: +38 0542 687718
E-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з
даного ресурсу посилання на сайт
обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua