Назва проекту: Працевлаштування за спеціальністю: очікування та реальність

Автор проекту: Дорда В.О. – ІФСК, кафедра теорії та практики

Сутність пропонованої педагогічної інновації полягає у проведенні майстер-класів або практичних семінарів випускниками певних спеціальностей, які розповідають студентам та викладачам про власний досвід працевлаштування за спеціальністю, досвід роботи, а також про актуальні вимоги щодо компетенції за конкретною спеціальністю.

Акцент інновації робиться на пошуку та початку роботи саме з висоти досвіду випускника, який проводить майстер-клас. Автор вважає, що в умовах сьогодення, на жаль не всі студенти володіють інформацією, як наприклад, грамотно та коректно скласти власне резюме, на що треба звертати увагу під час співбесіди з майбутнім роботодавцем, що треба зазначити в першу чергу, а що в останню, чим відрізняються резюме вітчизняні та закордонні та ін.

Окремим пунктом майстер-класу є практична частина, під час якої студентам пропонується знайти рішення у певних ситуаціях, задачах. Проводиться детальний аналіз підходів до вирішення.

Актуальність цієї інновації є в тому, що згідно з новим Законом про освіту рівень практичних навичок випускників ВНЗ має бути значно вищий ніж зараз та відповідати міжнародним стандартам.