Безперервна самоосвіта - шлях до успіху
Навчаємося впродовж усього життя
Вчимося швидше наших студентів

Назва проекту: Використання інтелектуальних та інтелектуально-імітаційних ігор у навчанні (на прикладі здобувачів вищої юридичної освіти)

Автори проекту: Завгородня В.М., Кунцевич М.П.,Славко А.С. – Навчально-науковий інститут права, кафедра міжнародного, європейського та екологічного права.

Суть педагогічної інновації проекту:

Авторами пропонується використання дидактичних (інтелектуальних та імітаційних) ігор в освітньому процесі, які були ними неодноразово апробовані при підготовці студентів напряму підготовки «Право». Інтелектуальні та інтелектуально-імітаційні ігри, зокрема у формі вікторини «Своя гра», інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» та імітаційної гри у формі імітації судового процесу та дебатів (судових, парламентських), на думку авторів, мають низку дидактичних переваг та можуть відіграти значну роль у підготовці студентів, зокрема, юридичних спеціальностей, оскільки сприяють оволодінню багатьма специфічним професійними вміннями та навичками, формують відповідні професійні компетенції за напрямом підготовки «Право». Зазначені методики, за умови відповідної адаптації до спеціальності, можуть використовуватися також для навчання студентів інших напрямів підготовки.

Інтелектуальні ігри у формі вікторини «Своя гра» та «Що? Де? Коли?» безпосередньо не пов’язані із моделями професійної діяльності юриста і засновані на штучних сценаріях, однак їх застосування у навчальному процесі довело, що вони суттєво сприяють формуванню у студентів здатності вдосконалювати й розвивати свій інтелектуальний і загальнокультурний рівень, закріпленню і систематизації знать з предметної сфери, в тому числі щодо юридичних понять і категорій, правової системи України та законодавства інших держав, механізмів правового регулювання у різних галузях права, а також стану юридичної практики, покращують практичні навички щодо оперативного орієнтування студента у нормативній базі, розрізняння джерел права із врахуванням їх юридичної сили та ієрархії, вирішення проблеми конкуренції норм законодавства.

Використання імітаційних ігор у формі дебатів чи імітації судового процесу допомагає у підготовці студентів до виконання своїх професійних ролей у реальному житті. На відміну від класичних інтелектуальних ігор, інтелектуально-імітаційні ігрові методики сприяють не лише формуванню знань, когнітивних умінь та навичок з предметної сфери, а й практичних навичок майбутнього юриста, в першу чергу необхідних для належної участі в судовому процесі в межах цивільного, адміністративного, господарського, кримінального судочинства.

27 лютого 2024
З 21 по 27 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету проходило навчання за програмою «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди».
26 лютого 2024
З 19 по 23 лютого 2024 року тривала програма підвищення кваліфікації «STEM освіта online: 3D моделювання та 3D друк», на якій навчались працівники Сумського державного університету та інших закладів освіти.
23 лютого 2024
Сьогодні, 23 лютого, у центрі розвитку кадрового потенціалу СумДУ завершили навчання слухачі програми «Українська мова: помічник кожному на щодень»
12 лютого 2024
З 5 по 9 лютого на базі центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Підготовка до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов'язків»
09 лютого 2024
Завершилась програма підвищення «Організація наукової роботи у навчальному закладі», яка була спрямована на професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників інших ЗО в частині активізації наукової діяльності.
18 грудня 2023
З 27 листопада по 13 грудня на базі Центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Свобода вираження поглядів та свобода медіа у демократичному суспільстві: стандарти Європейського Союзу» в рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів» (101127062) за підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти і культури (ЕАСЕА)

Україна, 40007 Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2

Головний корпус, 7-й поверх, кабінет Г-703
Тел.: +38 0542 687718
E-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з
даного ресурсу посилання на сайт
обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua